____________________________________________________________
Почерк людини та її характер
Про що розвовідає почерк?
Що може розповісти про людину його почерк?Психологи стверджують, що багато чого. Сьогодні встановлено, що манера письма залежить від емоційного стану людини, особливостей її психіки.
А тому за почерком можна судити про особистісні властивості люини, її темперамент, настрій і, навіть, життєві погляди. Навчившись читати "між рядками", можна розпізнати темперамент будь-якої людини, вгадувати його почуття і думки визначити життєву позицію.
Вміння написати не притаманне людині від народження, воно є рисою, що здобувається в процесі виховання. Коли дитина тільки освоює техніку письма, вона старанно виводить літери на папері, тобто, усвідомленно. Але поступово манера письма стає машинальною.
Людина в процесі написання не обдумує те, як вона пише. Письмо керується вже не свідомістю, а півсвідомими механізмами. Рукою людини керують мозок і центральна нервова система. А тому стиль написання висловлює глибинні процеси в психіці людини.
Встановлено, що текст, написаний окремою особистістю, завжди висловлює її індивідуальні риси.
Про те, що почерк людини відображає його темперамент, помітив ще Арістотель. Трохи пізніше цим питанням займалися Лафатер, Лейбніц, Гете та ін. У наші дні графологія - вчення про зв'язок почерку з характером - є розвиненою наукою з твердою теоретичною основою і цілим рядом різних напрямків.
Розпізнавання особистісного типу людини за почерком сьогодні широко використовується в психологічній діагностиці.
Відомі випадки, коли по одному лише почерку фахівцям вдавалося розкривати злочини. У ряді країн західної Європи аналіз особистості людини по його почерку застосовується при прийомі на роботу.
При оцінці почерку увагу звертають на такі параметри, як розмір літер, їх форма, нахил, натиск, манера розташувувати текст на аркуші. За розміром почерку визначають ступінь комунікабельності людини. Чим більший почерк, тим легше людині будувати відносини з оточуючими людьми. Дрібний почерк, навпаки, говорить про скритність, некомунікабельність, можливо, сором'язливість.
Про таких людей, які надають літерам округлі форми, кажуть, що вони відкриті для інших, чуйні, добродушні. Ті ж, чий почерк незрабний, вважаються людьми самолюбивими і егоїстичними. Якщо людина сильно натискає на ручку або олівеь в процесі написання тексту, то це видає в ній велику силу волі, витримку і терплячість. Слабкий натиск говорить про нерішучість людини.
Якщо людина при написанні слова залишає між літерами прогалини, то це вказує на добре розвинену інтуїцію, якщо ж букви пишуться разом, то людина володіє прекрасним логічним мисленням.
Акуратний почерк, правильно виведені літери свідчать про врівноважену і стриману особистість. Розмашестий почерк вказує на оптимістів, людей творчих, активних, цікавих. Складний нерозбірливий - зустрічається у людей заповзятливих, активних, але схильних до неврозів.
Нахил літер найчастіше буває направленим вправо під кутом у 45-50 градусів. Але іноді зустрічається дуже сильний нахил, коли літери, майже, горизонтально лягають на рядок. Це говорить про те, що тому, хто пише, властивий максималізм, пристрасть до нововведень, а також деяка демонстративність у вираженні своїх почуттів і думок. Коли ж почерк, навпаки, позбавлений нахилу, тобто букви виводяться вертикально, то про людину можна судити, як про стриману, спокійну особистість, розум та емоції якої знаходяться у відносній гармонії. Нахил літер вліво в основному характерний для лівшів. Це свідчить про те, що людина не може реалізувати себе в існуючих умовах. У правшів нахил вліво говорить про нетерпеливість, наполеглевість, норовливість і настороженість в спілкуванні з оточуючими. Якщо почерк не має постійного нахилу, то про людину можна судити як про натуру примхливу та імпульсивну.
Багато чого про людину може розповісти і її підпис. Простий підпис, позбавлений будь-якої пишності, вказує на рішучу та впевнену у своїх здібностях особистість. Те ж можна сказати і про людей, чий підпис доповнений прямою закарлючкою. Закарлючка у вигляді лінії є свідченням високої емоційності людини. Якщо підпису не притаманна закарлючка, то про його господаря можна говорити як про людину ініціативну, сміливу, енергійну. Нерівна хвиляста закарлючка вказує на дипломатичність, толерантність людини, вміння уникати конфліктів. Якщо в кінці підпису людина ставить крапку, то це видає в ній схильність до самоаналізу. Підпис, обведений колом, показник сором'язливості і скритності. Підкреслення підпису вказує на людину заповзяту, з сильно розвиненим почуттям самоповаги, високою самооцінкою. Якщо підпис перекреслюється, то це говорить про імпульсивність людини, її непостійність. Дуже великий підпис - ознака стурбованості людини враженням, яке він створює в оточуючих. Якщо підпис піднімається вгору, то особистості притаманне марнославство. Петлеподібний підпис говорить про спостережливість людини і її хитромудрість.
При аналізі характеру людини за її почерком, слід пам'ятати про те, що почерк висловлює настрій людини, а тому може змінюватися за різних обставин. Наприклад, схвильована чим-небудь людина буде писати з більшим натиском, ніж зазвичай. Якщо ж людина не має постійних характеристик почерку, тобто, кожен раз пише по-різному, то про неї можна судити як про натуру творчу та емоційну.
Манера письма завжди проявляє в людині основні характерні риси її натури. Проаналізувавши почерк людини, можна зрозуміти не тільки те, в якому настрої вона писала цей текст, але і те, як вона ставиться до життя, до людей, який тип темпераменту притаманний лише їй та багато-багато іншого.
Немає коментарів:
Дописати коментар